K čemu je urgent, kde nejsou lékaři?, ptá se bývalý manažer nemocnice v důchodu. Chybu vidí jako totální selhání systému
Když jsme před několika dny publikovali strašlivou zkušenost bývalého vysokého manažera Fakultní nemocnice Olomouc Vladimíra Bílka z urgentního příjmu, kterého s krutými bolestmi zas nechali sloužící lékaři čekat šest hodin na chodbě, následovala celá řada reakcí. Převažovaly v ní ty, které potvrzovaly neúměrné čekací doby při akutních stavech na urgentním příjmu a nedostatek odborných lékařů. Pan Bílek byl mezitím propuštěn a poskytl nám rozhovor, v němž pojmenovává systémové chyby, které přineslo samotné zřízení urgentů ve větších nemocnicích. Vidí je jako zcela nefunkční a ohrožující pacienty.



