„V tuto chvíli nedokážeme říci, jestli budeme stadion rekonstruovat, nebo bude nutné budovat zbrusu nový. Situaci konstrukce musí posudit statik, jde ale i o technický stav strojovny a mrazicího systému,“ uvedl pro Hanácké novinky první místrostarosta Šternberka Jiří Kraus.
Sportovci se tak provozuschopného stadionu zřejmě ještě v příští sezóně ještě nedočkají. „Jsme si vědomi toho, jak je přeplněný led v Olomouci a v Uničově, a vnímáme samozřejmě existenci naší ledové plochy jako velmi důležitou pro rozvoj hokeje v celém okrese,“ doplnil Kraus.
Nákup za dvanáct milionů, výše investice je zatím neznámá
Stadion ve Šternberku nebyl v provozu několik let, profesionální hokej se ve městě nehraje již dlouhou dobu. Nyní svítá na lepší časy. Podpis smlouvy o koupi stadionu se chystá na pondělí příštího týdne, cena, kterou město za sportoviště zaplatí, má být 12 milionů korun.
„Konkrétní plány v tuto chvíli žádné nemáme. Jak jsem řekl, budovu musí nejprve prohlédnout především statik. Pak bude rozhodnuto, jestli lze stadion opravit, nebo jestli bude nutné stavět zcela nový. Samozřejmě budeme usilovat o využití dostupných dotačních titulů,“ uvedl pro Hanácké novinky Kraus.
První hokejové zápasy se ve Šternberku odehrály v roce 1933, kdy nadšenci založili pod místním sokolem hokejový klub. Hrál ale pouze přátelská utkání na přírodním ledě. Během války byla jeho činnost přerušena, po válce hrál šternberský klub regionální soutěže, přičemž několikrát byl z nedostatku financí a kvůli špatným přírodním podmínkám rozpuštěn.
Ve druhé polovině 70. let ale došlo v k výstavbě umělé ledové plochy, klub byl obnoven (1978) a hrál krajský přebor. Roku 1984 byl zimní stadion zastřešen. V sezóně 1992/93 postoupil Šternberk do 2. hokejové ligy. V roce 2000 se uskutečnila rekonstrukce ledové plochy. Kapacita stávajícího stadionu je 1000 diváků.
Vlastimil Blaťák