Dlouhodobé budování černých staveb v Prostějově a následní pokusy o jejich legalizaci podnikatelem Petrem Kubou byly předmětem textu, který jsme publikovali 14. února letošního roku.
Obsahem textu byla zkráceně informace, že úřad ombudsmana – Veřejného ochránce práv – zaslal vyjádření, v němž rázně pokáral neochotu Magistrátu města Prostějova a Magistrátu města Olomouce postupovat efektivně při odstraňování nelegálních staveb, které pan Kuba postavil. V šetření ombudsmana se rozebíralo i to, že úředníci postupovali liknavě a protiprávně, přičemž opakovanou nečinností a zdržováním umožňili setrvání nezákonného stavu, spočívajícího v existenci nelegálních staveb.
Úředníci přitom právní názor ombudsmana ignorovali. Poté, co se totiž podařilo sousedům firmy Kentaur Saddlery s.r.o. až žalobami proti nečinnosti rozhýbat olomoucký magistrát z několikaleté neochoty vydat rozhodnutí o odstranění staveb, následně tuto štafetu převzal nadřízený Krajský úřad Olomouckého kraje.
Reakce podnikatele na článek: Přišel dopis od advokáta
„Klient se důrazně ohrazuje proti lživým, nepřesným a zcela zavádějícím informacím, které Vaše společnost dne 14.2.2024 zveřejnila na webové stránce www.hanácknovinky.cz pod titulkem „V Prostějově bobtná skandál s nezákonnými stavbami a jejich následnou legalizací. Případu si všiml Nadační fond proti korupci“. Jako vydavatele Vás jménem klienta vyzývám k odstranění článku do 3 dnů od doručení této výzvy,“ stojí v dopise, který naše redakce obdržela. V další části se psaní odkazuje na Zákon o GDPR.
Podle informací, které má redakce k dispozici, obržel v minulosti obdobné podání jak Nadační fond roti korupci, tak i spolek Prostor Prostějov, který se kauzou dlouhodobě zabývá.
Reakce Hanáckých novinek na podání advokáta