Zajímám se o svět kolem sebe – Hanácké novinky jsou na Hithitu!

Jsme nezávislé noviny, které nepatří oligarchům. Vydrželi jsme, nevzdali jsme se, a píšeme pro Vás dál. V těžké době, kdy drobná komerční inzerce, která dříve novináře živila, dnes většinou končí jen na googlu a na sociálních sítích. Pomozte nám být ještě lepší!

Hanácké novinky jsou na Hithitu! Stránku projektu naleznete ZDE.

Mediální svět se v regionech za dvacet let dramaticky proměnil

Když jsme v roce 2003 vydávali v Olomouci regionální noviny, kupovali čtenáři náš týdeník na trafikách a ještě jsme neměli webové stránky. Přesun zpravodajství do elektronického světa ovšem nebyl jedinou změnou, která za tu dobu nastala. Kromě výpadku tržeb z prodeje na stáncích nás všechy, kteří tvoříme regionální žurnalistiku, trápí odliv inzerce ve prospěch googlu a sociálních sítí. Naše práce se tak stala de facto nadšeneckou iniciativou. Přesto ji děláme rádi, nevzdali jsme se.

Chceme dál psát, o Vás a pro Vás!

Regionální žurnalistika stojí více na okraji zájmu, než celostátní publicistika a zpravodajství, je ale více než potřeba. Dokáže zachytit spoustu kauz a problémů dříve, než vybublají na národní úrovni, kdy už bývá pozdě. Děláme svou práci poctivě již dvacet let. Nepatříme a nechceme patřit žádné místní vlivové skupině, která by nás vehnala do náručí bezduchého PR, nebo by nás donutila psát cinknuté zpravodajství komukoliv na míru. Nepatříme žádné pražské centrále. Jsme skutečně nezávislá redakce a takovou chceme zůstat. Pomůžete nám?

Proč to ještě stále děláme?

Nevzdali jsme naše úsilí, i přes těžkosti, které doba přinesla. Protože regionální zpravodajství za zmíněných dvacet let upadlo natolik, že naprostá většina redakcí je závislá na někom, kdo si potřebuje budovat mocenskou pozici a pozitivní PR. Naprostá většina mediálního diskursu je v regionech dávána tiskovými zprávami radnice, a svobodných médií, která by přinášela vlastní témata, už mnoho nezůstalo. Ta, která přežila, často přímo nebo nepřímo patří místním politikům. To ale není náš případ.

Děkujeme Vám za pomoc!