Aplikace vznikla, podle zveřejněné informace, v rámci projektu s názvem Dopravní řídicí ústředna a „přispívá ke zlepšení mobility ve městě, snížení dopravního přetížení a nehodovosti, zlepšení řízení dopravního provozu a eliminuje dopravní zatížení životního prostředí.“
To je tak vágní a neurčité, až jsme na ni byli v redakci zvědaví. Slibovala mnohé! Taková „chytrá Olomouc“, co by to mohlo být? Snad nějaký vzdělávací systém pro obyvatele a návštěvníky, abychom se lépe umístili ve srovnávacích IQ testech?
Chyba lávky. Aplikace je zaměřená na dopravu v Olomouci, a to primárně na plynulost dopravy a na volná místa na parkovištích. A oboje je úplně zbytečné.
Plynulost dopravy: stupeň jedna
Zkuste si sami aplikaci stáhnout, a bavte se. Neustále ukazuje stupeň jedna, i v největších odpoledních špičkách. Na negativní recenzi a vlastně i dotaz uživatele aplikace na stránce google play radnice odpověděla asi tolik, že „Dobrý den, tato data přebíráme od třetí strany a jejich podobu nedokážeme ovlivnit.“ No to je ovšem výhra v loterii. Místo, aby si tvůrci aplikace na třetí stranu došlápli nebo ji vyměnili, se za ni pouze alibisticky schovali. Ž8dná změna k lepšímu od té doby nenastala, poslední aktualizace proběhla léta Páně 2020.
Pakování: naplň městskou kasu!
Pravý důvod pořízení aplikace za veřejné prachy začne být zřejmý v okamžiku, kdy si zoufalý řidič nechá aplikací poradit, kde v Olomouci nejlépe zaparkovat. Ta věc ho totiž ženě výhradně na placená parkoviště, přestože kousek od nabízených lokalit se dá stát třeba klidně i úplně zdarma. Můžete si vybrat mezi Palachovým náměstím, Bea centrem, a Namirem, moc víc tam toho není.
Co s takovou aplikací? Třeba můžete poslat radnici Návrh na zlepšení – kteroužto funkci appka taky nabízí -, komu kompetentnímu se ale váš vzkaz dostane do rukou, o tom tvůrci mlčí.
-red-