Radnice vyzývá všechny obyvatele, návštěvníky, ale i přespolní, aby se zapojili a na panely napsali své vzkazy, podněty k tomu, co by ještě chtěli ve městě po povodni opravit, nebo aby vyjádřili vděčnost všem lidem, kteří se podíleli na likvidaci škod a záchranných pracích.
„Hlavní myšlenkou projektu je ukázat, že Jeseník táhne za jeden provaz, a vytvořit tak prostor pro sdílení emocí, naděje i vzájemné podpory. Celá instalace zároveň poslouží jako originální fotopoint, u kterého se lidé mohou vyfotografovat, pořídit selfie a sdílet své vzkazy s hashtagem na sociálních sítích, aby se posílila komunitní energie a sounáležitost,“ uvedlůa starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová.
Město věří, že tento spontánní způsob komunikace pomůže všem zpracovat následky živelní katastrofy a zároveň poskytne cennou zpětnou vazbu o tom, co místní nejvíce potřebují. Všichni jsou srdečně zváni k účasti, ať už chtějí zanechat krátký děkovný text, konstruktivní návrh na zlepšení, nebo jen vzkázat sousedům, že to společně zvládnou.
Vlastimil Blaťák



