V Olomouc CITY baví kriminalistická výstava. Šanci máte s dětmi až do vysvědčení

Až do 28. června můžete s dětmi vyrazit do obchodního centra Olomouc CITY na napínavou interaktivní výstavu Kriminálka. Akce snadno zabaví i dospělé a během uplynulého víkendu nalákala desítky zájemců.

Daktyloskopie, trichologie, DNA, trasologie a identikit jsou forenzní vědní obory, představené jednotlivými interaktivními exponáty, na kterých se děti seznámí s danou vědou a pomocí těchto nabitých poznatků postupně vyřazuje podezřelé. „Po dobu výstavy bude od 10 do 18 hodin k dispozici animátor a výstava bude dále osazena QR kódy s odkazem na webovou aplikaci, kde si můžete i sami projít výstavu a vyřešit případ,“ dodává Poláchová.

Kromě toho výstava přinese deset dalších unikátních exponátů vztahující se ke kriminalistice. Vyzkoušet si tak budete moci například rozpoznávání a průnik obličejů včetně sestavování identikitu, práci forenzního technika v balistice, obtisk těla, kde si můžete vyzkoušet, jak vypadá 3D kopie vašeho reliéfu, nebo se můžete pokusit uhádnout kód a najít heslo k otevření stolu.

Výstava je připravena s odborníky z jednoho největšího science center v České republice IQLandia Liberec a byla navržena a vytvořena profesionály z několika oborů zabývající se kriminalistickými metodami.

Vlastimil Blaťák