Půlmaraton už za týden. Letos nabídne běžcům nově i pětikilometrovou vzdálenost

V sobotu 15. června se do Olomouce vrací tradiční půlmaraton série RunCzech, který po covidové pauze od loňska opět drží prestižní známku kvality Road Race Label od World Athletics. Jeden z nejmalebnějších tuzemských závodů odstartuje v 19 hodin na Horním náměstí. Závodní program je však výrazně bohatší, takže se z celého dne stává plnohodnotný běžecký festival. Pořadatelé totiž nově zařadili samostatný závod na pět kilometrů.

1/2Maraton Olomouc je součástí projektu EuroHeroes, který pomáhá v rozvoji evropskýcm běžcům. Fanoušci se tak můžou těšit na účast předních českých i evropských atletů. Přímý přenos můžete sledovat v aplikaci RunCzech nebo na Pulse.TV. Sestřih odvysílá Česká televize v následujícím týdnu po závodě. Na start Mattoni 1/2Maratonu Olomouc se postaví přes pět tisíc běžců, kteří vystartují i doběhnou na Horním náměstí.

Nový závod na 5 km

Necítíte se na celých 21 kilometrů? Můžete si zaběhnout celou řadu kratších distancí. Součástí půmaratonu je i 2Run, kde si můžete trať rozpůlit na 10 a 11 kilometrů se svým parťákem. První závodník vystartuje s ostatními a na 10. kilometru předá pomyslnou štafetu druhému, který doběhne do cíle.

Nebo si můžete zkusit štafetu, ve které si s týmovými kolegy rozdělíte trať na čtvrtiny a každý běží pět kilometrů. A protože je pět kilometrů populární vzdálenost dočká se letos poprvé svého vlastního samostatného startu jako Šantovka Olomouc 5 km závod.

Mattoni Olomouc Running Festival chce k pohybu přivést úplně každého. V 17 hodin odstartuje nesoutěžní dm rodinná míle, kterou si může dohromady zaběhnout celá rodina. V 17:45 se potom běží dm bambini run pro nejmenší děti. Běh je zcela zdarma a účastníci dostanou v cíli čokoládovou medaili.

Moravia Sport Expo

Půlmaraton je ale jen třešnička na dortu závodního víkendu. V pátek a v sobotu se na Výstavišti Flora koná Moravia Sport Expo, největší sportovní veletrh na Moravě. Součástí bývá bohatý doprovodný program pro děti, ukázky sportů a stánky se sportovním zbožím a výživou a také prezentace sportovních klubů. Tam si také můžete vyzvednout startovní číslo na všechny běhy.

Tisková zpráva