Program na sobotu máte: Centrum Zábřeha obsadí po letech automobiloví veteráni

V rámci oslav 770 let města se v Zábřehu uskuteční další nadmíru zajímavá akce určená pro širokou veřejnost. Po pětileté pauze se v sobotu 11. května vrátí na Masarykovo náměstí výstava a soutěž automobilových a motocyklových veteránů.

Letos jsou zváni majitelé vozů vyrobených do roku 1980. Akce se bude rozbíhat již od osmi hodin, kdy začíná prezence účastníků. Ti nemusejí posílat přihlášky, ale měli by se dostavit nejpozději do půl desáté. O půl jedenácté startuje závod, během něhož automobiloví dědečci absolvují šedesátikilometrovou trasu vedoucí okolím Zábřeha. Na ní čekají posádky samoobslužné i průjezdní kontroly, v cíli na Masarykově náměstí jsou soutěžící očekáváni do čtrnácté hodiny. Odměněni budou všichni, pro nejlepší budou připraveny zajímavé ceny, speciální ocenění získá nejvzdálenější účastník nebo nejstarší posádka. 
 
Po celou dobu výstavy autoveteránů, ale i po startu závodu až do vyhlášení výsledků budou na náměstí pro návštěvníky připraveny atrakce pro děti, možnost občerstvení a po poledni tu bude vyhrávat i country kapela Pracka. Lákadlem pro příchozí bude také unikátní automobil Maurer Union z roku 1902 ze zábřežské střední školy automobilní stejně jako expozice historické zemědělské motorové techniky. 
 
Setkání automobilových unikátů konané pod názvem Velká cena Eskymo Welzla se uskuteční za finanční podpory města Zábřeh. Pořadateli akce jsou 1. dámský klub historických vozidel a Zábřežská kulturní.
Tisková zpráva