Moravská vernisáž piva začala, ještě celou sobotu máte šanci ochutnat to nejlepší

Čtvrtý ročník Moravské vernisáže piva odstartoval v pátek na Floře. Ještě v sobotu můžete v Pavilonu E ochutnat přes dvacet nejoceňovanějších řemeslných pivovarů a desítky pivních stylů. Vlajkovou lodí letošního ročníku je pitelný, rustikální a aromatický Farmhouse Ale od místního pivovaru Twinberg.

Vernisáž má v letošním roce několik hlavních témat. Tím prvním je podpora žen v pivovarnickém průmyslu. Svoje zkušenosti představí osobně Karolína Chroustovská, jedna z nejlepších a nejúspěšnějších sládkových v České republice z pivovaru Chroust.

Rozvoj spolupráce s Univerzitou a degustační soutěž domovarnických vzorků

„Rozvoj spolupráce s naší Alma mater Univerzitou Palackého je pro nás velmi důležitý. Zmíněnou roli žen ve pivovarském průmyslu letos doplní projekt studentek UP, které pro nás z unikátní směsi amerických chmelů – věnovaných propagaci a podpoře žen v pivovarnictví tzv. projektu Pink Boots – uvařily v experimentálním pivovaru Univerzity Palackého Eureka. Tohle si rozhodně nenechte ujít,“ zve na nabitý program Jiří Gregor, pořadatel Moravské vernisáže piva. Na Přírodovědecké fakultě letos navíc proběhne i degustační soutěž domovarnických vzorků.

Bohatý je i program odborných přednáškek. Dozvíte se například o dějinách IPA v Česku, o kterých bude zasvěceně přednášet přední český sládek Pavel Palouš z pražského Cobolisu, nebo o zaniklých pivovarech na Moravě v podání Milana Starce. Vrcholem přednáškového programu bude přednáška Jany Olšovské z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského o šlechtění chmele a jeho uvedení do praxe.

Vlastimil Blaťák