Letošní Scholaris skončil. Mladým lidem nabídl budoucnost

V Olomouci se 23. a 24. listopadu uskutečnila letos už pátá přehlídka středních škol Scholaris. Mladým lidem nabídla desítky studijních i učebních oborů, zástupci škol poskytli zájemcům informace o přijímačkách i řadu dalších užitečných informací. Na přehlídce se pravidelně prezentují také významní zaměstnavatelé z regionu.

„Výběr střední školy patří mezi nejdůležitější rozhodnutí v životě. Věřím, že Scholaris mladým lidem a jejich rodičům, popřípadě prarodičům, s touto volbou pomohl,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Scholaris probíhá v Olomouckém kraji každoročně a odehrává se v každém z pěti bývalých okresních měst – kromě Olomouce ještě v Jeseníku, Šumperku, Prostějově a v Přerově. Zástupci prezentovaných škol návštěvníky seznámili nejen s nabídkou oborů, ale také s možnostmi uplatnění v praxi nebo s čerpáním studijní podpory ve formě stipendií.

„Každoroční Scholaris je pro žáky jedinečnou příležitostí, kde se mohou dozvědět potřebné informace o nabídce studia na našich středních škol, a to na jednom místě. Na Scholaris dále navazují jednotlivé dny otevřených škol, které jsou tu pro Vás pořádány samotnými školami,“ dodal Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.

Olomoucký kraj je zřizovatelem většiny středních škol v regionu. To znamená, že investuje například do školních budov, ale i učebních pomůcek, které studenti potřebují k tomu, aby získali nezbytné dovednosti pro praxi.

Alena Minxová