Nejvíce dětí se narodilo v dubnu, nejstarší rodičce bylo 46 let

V průběhu prvního pololetí roku 2023 proběhlo v porodnici Nemocnice AGEL Přerov mnoho radostných okamžiků, kdy na svět přišlo celkem 292 miminek. I přes mírný pokles oproti loňskému roku, kdy se narodilo ve stejném období 358 dětí, zůstává přerovská porodnice nadále vyhledávaná a mezi maminkami oblíbená.

Pohled do podrobnějších statistik ukazuje, že největší počet narozených dětí připadl na měsíc duben, kdy přišlo na svět celkem 58 novorozeňat. Naopak nejméně dětí zapsali zdravotníci do porodních knih v únoru, kdy se narodilo pouze 40 dětí. „Co se týče věkové struktury rodiček, drtivá většina matek byla ve věkovém rozmezí od 20 do 40 let. Celkem 11 maminek bylo letos starších 40 let, přičemž nejstarší rodička měla 46 let,“ uvádí vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Mgr. Radmila Šimoníková s tím, že v loňském roce měla nejstarší maminka ještě o dva roky více.

Přerovská porodnice je vyhledávána nejen maminkami z Olomouckého kraje, ale pečuje také o rodičky z ciziny, a tak zde v prvním pololetí letošního roku přivedlo na svět své miminko také několik žen z Ukrajiny, dále jedna rodička z Filipín, Bulharska a Vietnamu.

V rámci poskytovaných služeb se porodnice v Nemocnici AGEL Přerov zaměřuje na aktuální trendy a samozřejmostí je individuální přístup. Mezi nové služby, které byly zavedeny v prvním pololetí letošního roku, patří centrální monitoring KTG, ženská bylinná napářka, rebozo šátky a poporodní šátkování či tejpování před a po porodu. Na oddělení šestinedělí je pro maminky připravena lednička s bílkovinnými přídatky, ovocem a mléčnými výrobky, klimatizace na pokojích poskytuje potřebné pohodlí a komfort.

Radka Miloševská