Cyklistická bomba: Na Hané se v červenci představí Chris Froome!

Na Czech Tour, největším etapovém podniku v České republice, bude závodit jeden z nejslavnějších jezdců v historii cyklistiky, Chris Froome. Britský jezdec se fanouškům představí od 27. do 30. července s týmem Israel – Premier Tech.

Chris Froome čtyřikrát triumfoval v celkovém pořadí Tour de France a dvakrát ovládl  i další dvojici Grand Tour: Vuelta  España a Giro d’Italia. „Je to fantastická zpráva, Chris je ikonou cyklistiky a jeho účast na Czech Tour je  jedinečnou příležitostí pro naše fanoušky vidět ho v Česku,“ říká ředitel závodu Leopold König, Froomův někdejší kolega z týmu Sky.

„Moc se těším na to, že budu poprvé závodit v České republice na Czech Tour. Je skvělé, že se znovu setkám se svým bývalým týmovým kolegou Leo Königem, který se mnou v roce 2015 vyhrál Tour de France, a uvidím závod, který nyní řídí. Mám za sebou dobrý tréninkový blok a jsem připraven zahájit druhou část sezony čtyřmi náročnými dny,“ říká Chris Froome.

Czech Tour letos nabídne skvělou konkurenci – mezi 21 týmy nechybí tři sestavy z World Tour: BORA – hansgrohe, Intermarché – Circus – Wanty a Jumbo-Visma. Chybět nebude ani česká špička. Cyklisty čekají čtyři těžké dny, královská etapa je v plánu v sobotu, kdy budou muset závodníci zdolat téměř 3 500 výškových metrů.

Czech Tour 2023
  • 1. etapa – 27. července: Prostějov – Uničov, 165 km / 2 217 výškových metrů
  • 2. etapa – 28. července: Olomouc – Pustevny, 167,5 km / 2 840 výškových metrů
  • 3. etapa – 29. července: Moravská Třebová – Červenohorské sedlo, 161,5 km / 3 404 výškových metrů
  • 4. etapa – 30. července: Šumperk – Šternberk, 176,2 km / 2 982 výškových metrů

Vlastimil Blaťák