Legenda olomoucké postupové sezóny Tomáš Vošvrda ukončil kariéru

Všechno jednou končí. Gólman, který stál za olomouckým postupem do nejvyšší soutěže v roce 2014 a který letos od ledna hájil zelenožluté barvy VHK dává ve 33 letech sbohem vrcholovému hokeji. Valachům loni pomohl ve dvanácti duelech včetně play-off, zachytal si také v ostře sledované finálové sérii proti rivalům ze Zlína.

„Po 16 letech profesionalního hokeje jsem se rozhodl, že skončím s profesionalním hokejem jako aktivní gólman a začnu novou kapitolu života a budu se věnovat jiným věcem okolo hokeje i mimo něj. Čekal jsem ještě na různé možnosti v okolí Popradu, ale žádná z různých důvodu nedopadla a někde cestovat sám bez rodiny už jsem nechtěl,“ uvedl na sociálních sítích brankář, který u nás nosil dres s číslem 33.

Tomáš Vošvrda se narodil 12. října 1989 v Ostravě, kde také začal s hokejem. Prošel mládežnickými výběry Vítkovic, následně si za A-tým zachytal i seniorskou extraligu. Dále působil například v Liberci, Benátkách nad Jizerou nebo v Olomouci, které pomohl k postupu do nejvyšší soutěže. V tehdejším kádru Hanáků byl i jeden z trenérů vsetínského A-týmu v loňské sezoně Radim Kucharczyk.

Od roku 2016 působil 193 centimetrů vysoký gólman v zahraničí. Nejprve v Německu, pět sezon pak na Slovensku. Na východ od našich hranic oblékal dresy Popradu, Liptovského Mikuláše a Michalovců. Jeho posledním angažmá tedy byl VHK ROBE Vsetín, se kterým slavil zisk stříbrné medaile.

Vlastimil Blaťák