Hrad Šternberk otevírá, v sobotu láká na velikonoční jarmark

Nejvýznamnější církevní svátky v roce, Velikonoce, připadají v letošním roce na počátek měsíce dubna. Hrad Šternberk bude otevřen po celé svátky od čtvrtka 6. 4. do pondělí 10. 4. 2023. Vrcholem bude již tradičně VELIKONOČNÍ JARMARK plný tvořivých dílen pro děti i rodiče.

Jarmark se uskuteční v sobotu 8. dubna 2023. Začátek je naplánován na 10 a konec na 16 hodin. V prostorách hradu budou připraveny tvořivé dílny zaměřené na výrobu tradičních velikonočních předmětů. Nejen děti uvítají možnost vyzkoušet si výrobu rozličných velikonočních dekorací a aranžmá, pletení pomlázek nebo zdobení kraslic. Všechny výrobky si děti odnášejí domů. V případě zájmu se do tvoření mohou zapojit i rodiče.

Vstupné na jarmark činí 60kč, nejmenší děti do 3 let mají vstupné zdarma. Jednotlivé dílničky se hradí samostatně. Při zakoupení vstupenky na prohlídku hradu je vstup na sobotní jarmark zdarma.

Velikonoční sobota pak bude na hradě Šternberk opět patřit především dětem.

Hrad Šternberk bude otevřen po celou dobu velikonočních prázdnin. Od čtvrtka 6. 4. do pondělí 10. 4. 2023 vždy od 10 do 16 hodin. Provázet budeme na obou návštěvnických okruzích. Výklad průvodců bude rozšířen a seznámí návštěvníky nejen s historií hradu Šternberk, ale rovněž s historií Velikonoc. Návštěvníci se dozvědí zajímavé informace týkající se nejvýznamnějších jarních svátků.

Otevírací dny:

  • čtvrtek 6. 4. – 10 až 16 hodin
  • pátek 7. 4. – 10 až 16 hodin
  • sobota 8. 4 – 10 až 16 hodin, prohlídky a dětský velikonoční jarmark
  • neděle 9. 4. – 10 až 16 hodin
  • pondělí 10. 4. – 10 až 16 hodin

Vlastimil Blaťák