Blanka Tomášková veze bronz z halové MČR v atletice

V Ostravě se o víkendu 18. – 19.2.2023 uskutečnilo halové mistrovství ČR mužů a žen. Olomoucká atletika se může pyšnit rekordní účastí. Celkem čtrnáct závodníků bojovalo o cenné kovy. Blanka Tomášková získala bronz.

O jedinou medaili pro atletiku Olomouc se zasloužila již zmíněná Blanka Tomášková. Za výkon 13.35m brala bronz a vybojovala tak svoji první medaili v dospělé kategorii jak pro sebe, tak pro svého trenéra Jakuba Héžu. Ten kromě svých cenných trenérských rad také bojoval o medaili v koulařském kruhu. I v jeho případě to s útokem na medaili vypadalo nadějně, nicméně se Jakub po úvodním dalekém pokusu nedokázal zlepšit a nakonec obsadil páté místo výkonem 16.95m. Bohužel silnou koulařskou sestavu nedoplnila velká favoritka Martina Mazurová z důvodu nemoci.

Na sérii 5 míst navázali: Alena Levková za výkon 1.75 m ve skoku vysokém, Jiří Novotný za 4.95 m ve skoku o tyči a Michal hroch, který trať 800m doběhl v čase 1:51.78.