Stříbrní junioři přinesli ukázat medaile na svou základku. Čekala je plná tělocvična

V roce 2018 ji zakončili s vyznamenáním, teď se na „místo činu“ vrátili. Přerovští odchovanci Tomáš Suchánek, Stanislav Svozil a Martin Ryšavý přišli na Základní školu Želatovská ukázat stříbrné medaile, které s českou reprezentací do 20 let nedávno získali na mistrovství světa. Jak bývá ve škole u úspěšných absolventů milou tradicí, s žáky jednotlivých tříd si povídali pod stropem tělocvičny.

„Jsem moc rád, že kluci za námi dorazili, takhle krátce po mistrovství to rozhodně není samozřejmost. Nezapomínají na žákovská léta a na lidi, kteří se jim věnovali. S kolegy a kolegyněmi si to moc užíváme. Je nádherné, že tady máme borce, kteří nám vozí ukázat medaile – ať už z mistrovství světa nebo z extraligy. Věřím, že Tomáše, Standu a Martina ještě ty největší úspěchy čekají. Za jejich věrnost a lásku k naší škole jim moc děkuji,“ řekl ředitel školy Přemysl Dvorský.

Děti se během besedy mimo jiné dozvěděly, jak se Tomáš Suchánek – člen All Star týmu juniorského šampionátu – dostal do brány. „Začínal jsem jako útočník, do brány jsem moc jít nechtěl. Dostal mě tam pan trenér Málek (Josef Málek – pozn. red.). Rodičům řekl, že se mu tam líbím a vidí ve mně potenciál. Doteď mu můžu být vděčný,“ prozradil Suchánek.

„Trenéři jako pan Verlík nebo pan Kočara mi pak dali lásku k hokeji, radost chodit na zimák každý den. Bylo to pro mě to nejdůležitější, co jsem jako malé dítě mohl dostat. S věkem potom přišla dřina, tady jsem nejvíc vděčný Jirkovi Sklenářovi, jak mě vycepoval a trochu i vychoval. Bez něj bych také nebyl tam, kde jsem. Za svou kariéru jsem vděčný vůbec všem přerovským trenérům,“ sdělil maskovaný tahoun českého týmu. Stejně se vyjádřili i jeho parťáci.

V zaplněné tělocvičně padla také otázka na kanadskou hvězdu Connora Bedarda, spoluhráče Stanislava Svozila z klubu Regina Pats. „V životě jsem lepšího hráče na vlastní oči neviděl. Je určitě lepší hrát s ním v týmu než proti němu, Suchoš by mohl vyprávět. Na to, jak je v hokejovém světě vysoko, je strašně skromný. Hokeji dává nejvíc, co může,“ popsal Svozil.

Martin Ryšavý zase reagoval na otázku týkající se hattricků. „Jeden jsem nasázel na Škoda Hockey Cupu v roce 2017, ten byl hodně hezký. Pak si pamatuju na zápas na Technice Brno, kde jsem vstřelil dva nebo tři góly. Pan trenér Kočara mě po první třetině chytil za mřížku a tak z pěti centimetrů na mě řval, ať se proberu. Pak jsem šel na led a dal jsem góly, které se ode mě čekaly,“ vybavil si s úsměvem ve tváři. „Hattricky už ale moc neprožíváme, spíš hrajeme pro tým,“ podotkl.

U Zubrů Suchánka, Svozila a Ryšavého vedli trenéři Karel Kundrátek, Josef Málek, Vladimír Kočara, Aleš Verlík, Jiří Sklenář, Milan Ministr, Robert Tarnoczy, David Kudělka, Petr Dočkal, Pavel Neuman, Petr Školoud, Martin Vojtek, Jan Klimecký, Miroslav Indrák a Radomír Kužílek.

Po autogramiádě a společném focení ve škole přijal přerovské vicemistry světa primátor Statutárního města Přerova Petr Vrána a členové Rady města. Následně se přesunuli do Olomouce, na krajském úřadě se setkali s hejtmanem Olomouckého kraje Josefem Suchánkem.

Miroslav Hladiš s využitím tiskové zprávy HC Zubr Přerov