Olomoucká Telegraph Gallery představuje tvorbu malířky Laury Limbourg

Olomoucká Telegraph Gallery představuje výstavu American Diary malířky Laury Limbourg v prostorách Telegraph Loftu, kterou vytvořila na stáži v USA. Kromě nových maleb představí cyklus grafik v limitovaném počtu kusů, který vytvořila výhradně pro Telegraph a také sérii váz, která vznikla ve spolupráci se sochařem Patrikem Adamcem.

Laura Limbourg (*1996) je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze, kde studovala pod vedením Martina Mainera a poté Josefa Bolfa. V roce 2020 získala Cenu kritiky za mladou malbu. Klíčovou inspirací pro její tvorbu byla cesta do jihovýchodní Asie, kde se setkala s prodejem lidského těla, dětskou prostitucí a sexturismem. Na tato témata se rozhodla reagovat odlehčeným způsobem, který spočívá také v uvolněném rukopisu a nadsázce. Do svých obrazů promítá nejen zážitky z cest, ale také konkrétní osobní zkušenosti, které mohou být spojeny například s jejím koníčkem, létáním. Vystavovala na několika skupinových výstavách. Například v The Chemistry Gallery. Velkou samostatnou výstavu připravila ve spolupráci s Trafo Gallery.

O výstavě

Kromě nových maleb představí v Telegraph Loftu cyklus grafik v limitovaném počtu kusů, který vytvořila výhradně pro Telegraph a také sérii váz, která vznikla ve spolupráci se sochařem Patrikem Adamcem.

Výstava bude zahájena vernisáží v pondělí 12. prosince v 18 hodin. V olomouckém Telegraph Loftu bude k vidění do neděle 18. prosince.

Inka Ličková