Neškodá Olomouc padla na Kladně, na Jágrovu odvetu ale nedošlo

Kladno si doma poradilo s Olomoucí a zvítězilo 5:2! Vedení vystřílel Rytířům dvěma góly Jakub Klepiš a když soupeř snížil, prosadil se také dvakrát Adam Kubík. Ještě ve druhé části pak z přesilovky navýšil Adam Brodecki. Olomouc jenom korigovala.

Rytíři Kladno – HC Olomouc 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

„Počkejte u nás doma, o to se osobně postarám,“ hrozil po říjnovém zápase olomouckým hráčům Jaromír Jágr. Důvodem byla potyčka na konci utkání, při níž se obránce Jan Švrček vydal mstít faul na Jakuba Orsavu a pustil se do bitky s Tomášem Plekancem. Na odvetu nakonec nedošlo a zápas se odehrál v klidu, na konci se ale ze tříbodového zisku radovali domácí.

Rytíři vstoupili do zápasu dobře a po necelých pěti minutách se dostali do vedení. Indrák dostal puk do pásma a rychle ho přenechal Brodeckimu. Ten si dobře všiml na levé straně rozjetého Jakuba Klepiše, který už dokázal brankáře Jakuba Sedláčka propálit – 1:0. Druhá kladenská formace pak rychle přidala i další gól. Brodecki ustál souboj za brankou, posunul kotouč na pravý kruh a Jakub Klepiš se podruhé nemýlil – 2:0. Zakrátko mohl navýšit ještě Bláha, jenže pobídku v přečíslení od Filipa nastřelil jen do olomouckého brankáře. Z ojedinělé šance pak Olomouc snížila. Slováček nezastavil soupeřův útok, Alex Rašner dostal puk křížem a procpal ho za záda Landona Bowa – 2:1. Jenže odpověď byla blesková, konkrétně přišla už za 29 sekund. Adam Kubík nabral parádní rychlost, u nahozeného puku byl jako první a parádně trefil roh Sedláčkovy brány – 3:1.

Druhá část začala podobně jako ta první. Neuteklo ještě ani pět minut a po individuální akci navýšil Adam Kubík. Ten obešel dva protihráče, obkroužil klec a zasunul puk k protější tyčce – 4:1. Vyhnal tak z brány Sedláčka, kterého nahradil Jan Lukáš. Rytíři si poté pomohli přesilovými hrami, byť tu první ještě nevyužili. Udrželi si ale tlak a při druhé udeřili. Adam Brodecki dostal puk na pravý kruh a druhého olomouckého gólmana propálil – 5:1.

Kubík byl pak nadále při chuti i ve třetí části a dovolil si hodně. Za brankou zkusil nabrat kotouč na hokejku, ale finta nazývaná Michigan mu nevyšla. V polovině třetiny pak kohouti přece jen dokázali snížit. Lukáš Nahodil obešel Cibulskise a tváří v tvář Bowovi parádně zakončil – 5:2. Kubík měl ve zbytku zápasu ještě dvě možnosti na dovršení hattricku, pokaždé ale pohořel na Lukášovi. Vedení už Rytíři uhájili a zapsali tři body.

Branky a nahrávky: 5. Klepiš (Brodecki, Indrák), 8. Klepiš (Brodecki, Sotnieks), 13. Kubík (Sotnieks, Ticháček), 25. Kubík (Kehar), 38. Brodecki (Plekanec) – 13. Rašner (Knotek, Káňa), 50. Nahodil (Olesz, Škůrek). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0.

Kladno: Bow – Slováček, Kehar, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka – Procházka, Plekanec, Kubík – Brodecki, Klepiš, Indrák – Pytlík, Zikmund, Melka – Bláha, Filip, Michnáč – Beran.

Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Mareš, Rašner, Škůrek, Dujsík, Švrček, Řezníček – Káňa, Knotek, Bambula – Kusko, Nahodil, Olesz – Plášek, Kunc, Navrátil – Menšík, Anděl, Rutar.

Miroslav Hladiš