Volejbalistky Olomouce prohrály podruhé v řadě, doma přenechaly všechny body Olympu

Až ve svém čtvrtém utkání nové extraligové sezony se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily domácímu publiku. V 5. kole nejvyšší soutěže hostily svého tradičního soupeře Olymp Praha a po výsledku 1:3 si připsaly druhou porážku v řadě. Zatímco v Ostravě však ze stavu 0:2 zachránily alespoň jeden bod, tentokrát po podobném průběhu nebodovaly vůbec.

Po vyrovnaném úvodu se jako první osmělily Pražanky (7:7, 7:10), ale univerzita se tentokrát ještě téměř dotáhla (9:13, 12:13). Citelnější úder zasadil Olymp domácím při podání své kapitánky Šimáňové (13:14, 13:19) a náskok hostů pak zůstával minimálně čtyřbodový až do koncovky. Za stavu 19:24 se zdálo být rozhodnuto, jenže vysokoškolačky i díky servisu Šmídové vyrovnaly na 24:24. Malý volejbalový zázrak se ale nekonal. Olymp sice ještě jednou pohrdl setbolem, svůj sedmý už však proměnil a po výsledku 25:27 se ujal vedení.

Po studené sprše z předchozí koncovky začaly Hanačky druhou sadu doslova katastrofálně. Po servisech hostujících Brancuské (0:6) a Patočkové (1:10) se sice univerzita dokázala vrátit do hry (7:11), vyrovnat už ale ani jednou nedokázala. Ještě za stavu 18:21 měl domácí celek naději, koncovku však nezvládl a po porážce 19:25 prohrával už 0:2.

Ve třetím dějství šly Olomoučanky od počátku za svým cílem zápas zdramatizovat a prodloužit, jenže Olymp dlouho úspěšně kontroval (6:2, 6:7, 12:8, 12:12). Rozhodovalo se tak až v samotném závěru, v němž tým VK UP od stavu 23:22 uhrál potřebné dva míče v řadě a díky výhře 25:22 snížil.

Jenže na body to tentokrát univerzitě nestačilo a velký obrat se ke smůle domácích nekonal. Po bodové přetahované se o první odskočení Olympu ve skóre postarala podávající Patočková (10:10, 10:15) a hosté mířili za třemi body. Vysokoškolačky jim to ještě mohly v koncovce překazit díky svému vzepjetí při servisu Štimacové (19:22, 23:22), mečbol však získal pražský celek (23:24) a po tom druhém už se hosté radovali – 24:26 a 1:3.

„Jsme obrovsky spokojeni s vítězstvím za tři body. Díky ní jsme napravili naše zaváhání ve Frýdku-Místku. Po této porážce jsme se snažili tým uvolnit s tím, že v Olomouci nemáme co ztratit a můžeme riskovat až na hranu s každým úderem a servisem. To se nám dlouho dařilo a bojovný výkon celého kolektivu vedl k výhře 3:1 a plnému bodovému zisku. Nemůžu tentokrát vyzdvihnout nikoho individuálně, opravdu rozhodoval kolektiv,“ chválil kouč Olympu Stanislav Mitáč.

„Dnes jsme vůbec nenaskočili do zápasu, zejména na servisu a přihrávce. Úplně chyběla komunikace mezi hráčkami, které se na hřišti hledaly. Nebyl tam žádný lídr. Neměli jsme z různých důvodů příliš možností ke střídání, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Hráčky si jako by vůbec neuvědomily, že žádný zápas nebude lehký a že je třeba zapnout. Olymp hrál svou hru se základem v kvalitní obraně a já mu gratuluji k vítězství,“ uvedl trenér domácího celku Martin Hroch.

Další těžké utkání čeká vysokoškolačky ve čtvrtek 14. října, kdy se od 18 hodin představí v rámci 6. extraligového kola na palubovce Dukly Liberec.

 

VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 1:3 (-25, -19, 22, -24)

Rozhodčí: Marschner, Poláček

Čas: 110 minut

Diváků: 200

Olomouc: Babićová, Gambová, Blancová, Štimacová, Šepeľová, Moscická, libero Kulová. Střídaly: Šmídová, Kneiflová.

Olymp: Neumannová, Brancuská, Patočková, Kalhousová, Šimáňová, Poloučková, libero Pešková. Střídaly: Lukešová, Bartošová, Brichtová, Cihlářová.