Lesníka Arcibiskupských lesů napadli agresivní motorkáři, skončil v nemocnici

Trojice agresivních motorkářů napadla v neděli dopoledne nedaleko Větrné ve Zlatých Horách zaměstnance Arcibiskupských lesů a statků Olomouc. Stalo se tak poté, co je upozornil na porušení zákona o zákazu vjezdu motorových vozidel do lesa. Pětašedesátiletého lesníka převezla záchranná služba do jesenické nemocnice.

,,V neděli dopoledne obdržel náš kolega informaci, že se po lese neoprávněně pohybují motoristé a porušují tak zákon o zákazu vjezdu do lesa. Jakožto zaměstnanec správy lesa se proto vydal za nimi, aby celou situaci vyřešil. Motorkáři si na něj počkali a po krátké výměně názorů a pokusu našeho kolegy si je alespoň vyfotit pro potřeby policie jej povalili na zem. Útočníci pětašedesátiletému lesníkovi způsobili poranění hlavy, oka a pohmoždění žeber i zad,“ popsala mluvčí Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. Dagmar Málková a dodala, že poraněného kolegu si odvezla záchranná služba do nemocnice v Jeseníku, kde podstoupil podrobná vyšetření a poté byl propuštěn do domácího léčení. Celý případ od neděle prošetřují policisté z územního odboru Jeseník.

Pro společnost Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. se jedná vůbec o první podobný incident, který otřásl všemi zaměstnanci.

,,Velice nám záleží na prošetření celého případu a dopadení všech viníků. To, co se stalo, je naprosto nepřípustné a pachatelé musí být adekvátně potrestáni. Vážíme si našeho kolegy, který se neváhal postavit problému a hájil svou profesi i lesní zákon, ačkoliv agresoři byli v početní přesile,“ uvedl Ing. Arnošt Buček, jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o.

Neukáznění řidiči v lesích trápí lesníky dlouhodobě. Motorkáři i řidiči čtyřkolek svou jízdou poškozují lesní porosty a zároveň ohrožují zdraví a bezpečnost ostatních návštěvníků lesa. Lesníci proto dlouhodobě spolupracují s příslušníky policie a pořádají preventivní akce, při kterých společně hlídkují na lesních cestách a vstupech do lesa. ,,Budeme rádi, když návštěvníci lesa nebudou lhostejní, a pokud se s podobným porušováním zákona setkají, budou neprodleně kontaktovat správce lesa či policii.“

-age-