Budoár staré dámy

Datum konání

29. února 2024    
20:00

Místo

Jazz Tibet Club
Sokolská 551, Olomouc, 77900
Když se lidi spolu nedokážou domluvit, mohli spolu zpívat! Marta se svým otcem Jiřím složili hit, ve kterém rozezpívávají lidi k akci, která by mohla planetě pomoci. I na to se mimo jejich současný repertoár můžete těšit na speciálním koncertě kapely Budoár staré dámy, která nahrála k Martině dokumentu Jiříkovo vidění soundtrack.
Na olomouckém turné promítnou film, podiskutují a nakonec zahrají s kapelou.
Kapela Budoár staré dámy vznikla v roce 1998 a je považována za pokračovatele tradic brněnského alternativního rocku. Jejich styl je snadno rozpoznatelný díky energickému dívčímu zpěvu, nakažlivým melodiím, poetickým textům a neobvyklému ohýbání českých slov. Intuitivní, místy křehký, místy brutální hlasový projev Marty Kovářové solí na pódiu kytara Marka Laudáta a porcuje rytmika bubeníka Petra Fučíka a basáka Tomáše Ergense. Z koncertů číší radost z hraní, naléhavost písňových sdělení střídá uvolňující humor v pauzách mezi písněmi; kdy nikdy nevíte, co se dozvíte!
Název si kapela půjčila od své babičky, která tak nazývala svůj pokoj. Stará dáma se stala múzou pro svá vnoučata, která se začala v duu (kytara + kýble) scházet ve sklepě. Protože sousedka preferovala jiný žánr, museli z domu pryč. Jelikož získali víc místa, přibrali i další členy. V sestavě ze 3/5 dámské lámali srdce mužům 10 let a objeli evropský svět. Nyní hrají v sestavě z 1/4 dámské jen ― a o to lépe naplňují duše žen!
Ve spolupráci s Jazz Tibet Clubem pořádá Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s.
Vstupné: 150 Kč v předprodeji / 190 Kč na místě
Předprodej vstupenek prostřednictvím portálů GOOUT a SMS TICKET a v Informačním centru Olomouc (Horní nám. 1):
https://goout.net/cs/listky/budoar-stare-damy/jjdw/
https://www.smsticket.cz/vstupenky/41550-budoar-stare-damy